Koko-čoko „Bounty“ cukroví

Cukroví na poslední chvíli? Není problém :)! „Bounty“ cukroví máte hotové za chvilku a můžete mi věřit, že z něj budete nadšení. Základem a tajemstvím, je nechat dobře okapat čokoládovou polevu a hlavně… to se dočtete kousek níž v receptu :).

RECEPT a co na něj budete potřebovat

1 sladké kondenzované mléko – ideálně Salko
190 g strouhaného kokosu
30 g mletých mandlí

200 g čokolády na obalování kuliček
strouhaný kokos na dozdobení nebo třeba lyofilizované ovoce

POSTUP

  1. Do větší mísy si dejte Salko, kokos, mandle. Vše spolu pomocí vařečky vymíchejte do těsta tak, aby se všechny suroviny propojily. Připravené „těsto“ dejte odpočívat do lednice aspoň 2 hodiny.
  2. Po uplynutí 2 hodin si nachystejte větší prkýnko, na něj si dejte pečící papír a z připraveného „těsta“ v rukou vyválejte kuličky, které pokládejte vedle sebe na pečící papír.
  3. Až budete mít z celého těsta připravené kuličky, dejte je i s prkýnkem na hodinu do mrazáku.
  4. Po uplynutí hodiny si ve vodní lázni rozpusťte čokoládu, připravte si špejli a párátko, strouhaný kokos nebo lyofilizované ovoce na ozdobu a nový pečící papír a použijte prkýnko, které jste měli před chvilkou v mrazáku.
  5. Kuličky si vyndejte s mrazáku a po jedné napichujte na špejlil, ponořte ji na chvilku do čokolády tak, aby se celá obalila, nechte čokoládu lehce okapat a spodek kuličky jemně otřete o hrnec nebo misku ve které kuličky namáčíte (ať pak nemáte čokoládu moc rozteklou pod kuličkou na papíru). Kuličku položte na pečící papír, jemně a pomocí párátka si pomozte vyndat špejli z kokosové kuličky a hned na kuličku nasypejte strouhaný kokos. Takto pokračujte s každou kuličkou. Až budete mít hotovo, dejte kuličky chvilku odpočinout do lednice a tam je skladujte v krabičce až do Vánoc a hlavně, choďte pravidelně ochutnávat :).

    B.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s