Tvarohový koláč s čokoládovým krémem

P3070429-7

Tvarohový koláč… to je pro mě jedno velké MŇAM. Není to úplně práce na 2 hodiny, ale věřím, že pokud si ho připravíte, budou Vám jeho chutě sladkou odměnou. Čokoládový krém můžete klidně nahradit rozvarem z ovoce nebo slaným karamelem. Chutím se přece meze nekladou :)…

 RECEPT a co na něj budete potřebovat

Na těsto (do 26 cm formy – na menší průměr uberte z ingrediencí, jak u těsta, tak i u náplně)
250 g hladké mouky
100 g másla z lednice
1 vejce
100 g moučkového cukru
50 g zakysané smetany
20 g holandského kakaa
3 g kypřícího prášku

Na tvarohovou náplň
1 kg tvarohu
5 vajec (žloutky a bílky zvlášť)
180 g cukru krupice
15 g škrobu (já sem použila bramborový)
125 g másla pokojové teploty

Na čokoládový krém
400 ml smetany ke šlehání 33%
300 g čokolády (alespoň 52%)
100 g cukru moučka
20 g holandského kakaa

POSTUP

  1. Nejprve si připravte těsto. Všechny suroviny si dejte do food procesoru a vypracujte hladké těsto. Pokud nemáte food procesor – do velké mísy si dejte všechny suroviny a máslo nakrájejte na menší kousky, těsto se Vám při zpracovávání bude nejdřív „drolit“ ale je to tak v pořádku – zpracovávejte tak dlouho, dokud nebude těsto hezky hladké. Poté ho zabalte do potravinové fólie a nechte ho alespoň 2 hodiny odpočívat v lednici. 
  2. Na tvarohovou náplň si suroviny vytáhněte alespoň hodinu před její přípravou ven, aby měly pokojovou teplotu. 
  3. Po uplynutí dvou hodin si nahřejte troubu na 180°C a formu o průměru 26 cm si vyložte pečícím papírem (včetně boků formy tak, by aspoň 3 cm přečuhoval nad formu) a nastrouhejte do ní těsto, které rukou uhňácejte po dně formy a dejte ho péct na 15 minut do předehřáté trouby.
  4. Připravte si náplň. Máslo dejte do mísy s cukrem a šlehejte na plnou rychlost 10 minut. Mezitím si vedle v míse vyšlehejte bílky dotuha a dejte je chvilku stranou. K vyšlehanému máslu přidávejte postupně žloutky – jeden po druhém, poté přidejte škrob. Zpomalte šlehač na střední rychlost a zašlehejte po lžících tvaroh. Až bude směs kompaktní, hned vypněte mixér a pomocí cukrářské stěrky vmíchejte bílky.
  5. Připravenou tvarohovou náplň dejte na předpečené těsto – troubu stáhněte na 170°C a pečte hodinu. Po upečení neotvírejte troubu aspoň 30 minut, Po uplynutí 30 minut dvířka trouby otevřete jen na malou škvírku a nechte v troubě aspoň 3 hodiny chladnout. Tvarohový koláč pak dejte do lednice minimálně na 3 hodiny, ideálně pak přes noc.
  6. Druhý den si připravte čokoládový krém. Čokoládu si rozpusťte ve vodní lázni. Vymíchejte ji dohladka, stáhněte z plotny a nechte dojít za občasného promíchání do pokojové teploty. V míse si dotuha vyšlehejte šlehačku, přidejte k ní cukr smíchaný s kakaem a čokoládu pokojové teploty. Šlehejte asi 3 minuty – budete mít krásnou a nadýchanou čokoládovou „pěnu“. Tu nandejte na vychlazený koláč a dejte na 2 hodiny do lednice.
  7. Před podáváním můžete posypat holandským kakaem a ozdobit ovocem nebo jedlými květy.

B.

P3070471

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s