Nepečený čokoládovo-tvarohový cheesecake s karamelem

P2060149

Skvělý, nepečený a rychlý čokoládový cheesecake. Je krásně nadýchaný a když se celý zalije karamelem… NEBE!!! Pokud máte rádi čokoládu a nechcete trávit moc času v kuchyni, tak je tohle pro Vás ideální dezert :).

RECEPT a co na něj budete potřebovat

220 g čokoládových sušenek (já jsem použila Koka sušenky)
60 g rozpuštěného másla

180 g moučkového cukru
750 g tučného tvarohu ve vaničce (použila jsem tvaroh madeta)
250 g čokolády (alespoň 52%)
5 g kakaa (rozmíchaného ve 40 ml horké vody)
150 ml 33% smetany ke šlehání

Na čokoládovou polevu
55 g másla
100 g čokolády (alespoň 52%)
80 ml 33% smetany ke šlehání

Na karamel
150 g cukru krupice
55 g másla pokojové teploty
100 g 33% smetany ke šlehání

POSTUP

  1. Formu o průměru 20 cm si vyložte pečícím papírem.
  2. Sušenky si dejte buď do mixéru a rozmixujte je najemno, nebo dejte sušenky do sáčku, a pomocí kuchyňského válečku je rozdrťte. Nadrcené sušenky dejte do misky, nalijte na ně rozpuštěné máslo, vše promíchejte a dejte je do připravené formy. Pomocí lžíce sušenky „udusejte“ a dejte odpočívat do lednice.
  3. Připravte si náplň. Tvaroh, cukr, rozpuštěnou čokoládu a kakao dejte do mísy a vše dohladka vyšlehejte – poté dejte chvilku bokem. V druhé čisté a suché míse si vyšlehejte šlehačku a tu poté opatrně vmíchejte do tvarohového krému. Vše dejte na připravený sušenkový základ a cheesecake dejte do lednice.
  4. Připravte si čokoládovou polevu. Do rendlíku si dejte smetanu, kterou přiveďte k varu a poté ihned stáhněte z plotny. Do ní dejte nalámanou čokoládu a nechte asi minutu odpočívat. Čokoládu vymíchejte dohladka a nakonec přidejte máslo. Vše spolu vymíchejte a nalejte na připravený základ. Cheesecake poté dejte do lednice a nechte přes noc pořádně zatuhnout.
  5. Druhý den si připravte karamel. Nejprve si ohřejte smetanu. Do rendlíku si dejte cukr, který zahřívejte a míchejte, dokud se úplně nerozpustí. Po úplném rozpuštění cukru stáhněte rendlík z plotny a přimíchejte do něj máslo (směs bude hodně bublat, tak se nelekněte) – až budete mít máslo vmíchané, přilejte pomalu ohřátou smetanu. Vraťte rendlík na plotnu a asi minutu míchejte. Takto připravený karamel dejte do skleničky a před podáváním ozdobte karamelem cheesecake.

B.

TIP pro Vás: Cheesecake ozdobte čerstvým ovocem, nebo také okapanýma, zavařenýma višněma, které když polijete karamelem a nastrouháte na ně čokoládu… MŇAM!

P2060129-3

P2060168

P2060152

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s