Pavlova s mangem a kokosovým krémem

P3010825-2

Nadýchaná jako obláček, nebo jako sukně baletky :). To je dort Pavlova a je skvělý! Co jsem se jich napekla, abych z ní neměla popadanou hroudu bez tvaru :). Já jsem nám ještě na ni udělala kokosový „krém“ a měla jsem co dělat, aby se vůbec na tu Pavlovu dostal :D. V kombinaci s mangem je to B-O-Ž-Í!!!

RECEPT a co na něj budete potřebovat

6 bílků
300 g cukru krupice
2 lžičky prosátého bramborového škrobu
1 lžička citrónové šťávy
špetku soli

Na kokosový krém
1 kokosové mléko (tuhou část z něj)
200 ml smetany ke šlehání 33%
150 g mascarpone
50 g moučkového cukru

1 mango
ovoce na ozdobu
cukr moučka na pocukrování

POSTUP

  1. Všechny suroviny si vytáhněte alespoň hodinu před pečením, ať mají stejnou teplotu. Já si vždycky oddělím bílky od žloutků večer před pečením, bílky přikryju a nechám je venku.
  2. Troubu si rozpalte na 150°C a plech si vyložte pečícím papírem. Na něj si obkreslete kruh v průměru cca 22 cm a otočte nepokreslenou stranou dolů.
  3. Do mísy si dejte bílky (pozor, aby se Vám tam nepřipletl ani kousek žloutku), přidejte špetku soli. Začněte šlehat na nejrychlejší stupeň a po cca půl minutě začněte po lžících! přidávat cukr, dokud nebudete všechen cukr zašlehaný. Šlehejte zhruba 8-10 minut. Poté rychlost snižte na střední rychlost a přidejte prosátý bramborový škrob, 1 lžičku citrónové šťávy a nechte ještě  30 sekund zapracovat.
  4. Vyšlehané bílky rozprostřete na předkreslený pečící papír. Sníh upravte do vyššího bochánku a pak ještě stěrkou nebo lžící  pomocí tahů odspodu nahoru po stranách vytvořte kolem ozdobný okraj, který by měl vzdáleně připomínat záhyby na sukni.
  5. Ihned dejte vyšlehané bílky do trouby a pečte na 150°C 5 minut a poté snižte teplotu na 110°C a pečte hodinu a 50 minut. Troubu po upečení jen vypněte a pootevřete ji tak, že do dvířek dáte užší část vařečky. Pavlovu nechte vystydnout v troubě, alespoň hodinu.
  6. Mango rozřízněte, okrájejte slupku a nakrájejte ho na menší kousky a dejte ho do misky. Mango rozmixujte dohladka, pokud není mango dost sladké, můžete ho dosladit troškou moučkového cukru.
  7. Nakonec si před podáváním vyšlehejte kokosový „krém“. Do mísy si dejte tuhou část z kokosového mléka (nejlépe přeceďte přes sítko), smetanu ke šlehání a cukr. Začněte šlehat a až bude směs „tuhnout“, přidejte mascarpone po lžících. A snažte se krém nesníst dřív, než ho dáte na pavlovu, protože je fakt boží :).

B.

P3010832-2

P3010828-3

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s