Kakaové dortíky

P2080273

Dlouho slibovaný recept je KONEČNĚ tady :)!

Sladké mini dortíky… to je nadýchaný piškot, krém, který chutná jako z míša řezů  a sladké ovoce. Blíží se Valentýn a tyhle dortíky můžou být pro Vašeho milého nebo Vaši milou skvělým sladkým překvapením.

RECEPT a co na něj budete potřebovat

Na piškot
7 vajec
210 g cukru krupice
170 g hladké mouky
40 g holandského kakaa
70 ml oleje
špetka soli

Na krém
100 ml smetany ke šlehání 33%
150 g mascarpone
100 g tučného tvarohu
50 g cukru moučka

ovoce na dozdobení

POSTUP

  1. Všechny suroviny si vytáhněte alespoň hodinu před pečením ven. Je důležité, aby měli pokojovou teplotu.
  2. Troubu si rozehřejte na 150ºC a plech o velikosti cca 34×28 cm vyložte pečícím papírem. Pokud nechcete dělat malé dortíky, ale jeden velký, tak si vyložte kulatou dortovou formu o průměru 24 cm pečícím papírem (vyložte si i boky formy).
  3. Bílky si oddělte od žloutků. Bílky dejte do větší mísy, přidejte špetku soli a začněte na nejvyšší rychlost šlehat. Po cca 2 minutách začněte postupně přisypávat cukr. Vždycky nechte část cukru zašlehat a poté přidávejte další. Až bude všechen cukr v bílcích šlehejte na plnou rychlost dalších 5 minut.
  4. Ke žloutkům přidejte olej, zlehka vidličkou prošlehejte. Mixér dejte na nejpomalejší otáčky a začněte žloutky s olejem přilévat k bílkům. Až budou všechny žloutky nalité v míse, dejte mixér na střední rychlost a nechte další 2 minuty prošlehávat.
  5. Mixér vypněte a nakonec prosejte mouku s kakaem. Mouku pak jemně pomocí cukrářské stěrky zapracujte do těsta. Zlehka překlápějte a nikam nespěchejte (jen tak zůstane piškot nadýchaný).
  6. Těsto pak přelejte na připravený pekáč (nebo do formy), nikde s pekáčem nebouchejte, vložte ho opatrně do trouby a pečte 35-40 minut (vyzkoušejte pomocí špejle, jestli je hotovo).
  7. Po vychladnutí můžete z těsta vykrajovat malé dortíky (já mám vykrajovátko o průměru 7,5 cm). Vyjde mi 4-5 dortíků a ještě 2-3 mini dortíky.
  8. Připravte si krém. Do mísy si dejte 100 ml smetany ke šlehání s 50 g cukru moučka a ušlehejte si šlehačku, do které budete na střední otáčky zašlehávat po lžících 150 g mascarpone a 100 g tvarohu.
  9. Poté plňte mini dortíky krémem a čerstvým ovocem.

B.

P2080285

P2080313-2

P2080317-6

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s