O tom, jaké mám v kuchyni spotřebiče

P1053399

Když mě před rokem BOSCH oslovil na spolupráci, měla jsem z toho neskutečnou radost. Po nastěhování do bytu nám v něm zůstali starší spotřebiče, které už pomalu dosluhovali a já se svou frekvenci pečení jsem jejich „trvanlivosti“ moc nepřidala :).

Proto jsem si připadala jako Alenka v říši divů, když jsem si mohla v jejich showroomu vybírat, co by se mi do kuchyně hodilo. Je fajn, že si do jejich showroomu můžete přijít spotřebiče před koupí omrknout, nechat si poradit, případně přijít na kurz vaření, kde Vám ukážou všechny možné funkce spotřebičů, které se Vám líbí. Samozřejmě mě by se do kuchyně hodilo úplně všechno :D, co Vám budu povídat, ale vybrala jsem si troubu, digestoř, multifunkční kuchyňský robot a odšťavňovač.

Na tuhle recenzi jsem si dala fakt čas, protože jsem Vám nechtěla po měsíci spotřebiče vychvalovat do nebe, když jsem si je pořádně nevyzkoušela, ale po roce užívání Vám můžu říct, že ty spotřebiče stojí za to 🙂

Kuchyňský robot MultiTalent 8

Mě si tenhle robot získal především velkou mísou, do které se vejde až 3,9 l.

Umí sekat, strouhat, krájet, mlít, mixovat, šlehat

V základním vybavení robota byl krájecí kotouč na silné nebo tenké plátky a krájecí kotouč na hrubé a jemnější kousky. Dále odšťavňovač na citrusy, kotouč na krájení hranolek, hnětací hák, šlehací metla, míchací metla a mixér.

Já jsem i dost ocenila, že při manipulaci mi robot neujížděl po ploše, ale pěkně držel na místě. Lehce se ovládá, údržba je taky rychlá a jednoduchá – plastové části dáte do myčky a o víc se nestaráte. U nás v kuchyni si našel využití téměr ihned :).

0FA157CB-2295-4A3C-86DD-64422572D129

 

Odšťavňovač VitaExtract 150 W

O pořízení odšťavňovače jsem hodně dlouho přemýšlela a nevěděla jsem, jestli ho chci nebo ne. Nakonec jsem se nechala doma ukecat a zkusila jsem si ho od Bosch vzít a musím říct, že jsem rozhodně neudělala chybu. Jedná se o pomaloběžný šnekový odšťavňovač a má vyšší účinnost odšťavňování oproti jiným typům. A co všechno tahle mašinka umí?

Mohla jsem si na něm nastavit hustotu nápoje, což znamenalo, že jsem si mohla připravit džus, smoothie a nebo šerbet (takže zmrzlina po celé léto, to je paráda ne :)?).

Co mě taky velice mile překvapilo bylo, že z jedné strany vytékal džus a z druhé strany vypadávaly kusy odšťavněného ovoce, takže i úklid po odšťavnění byl velice rychlý.

Můj problém ale byl, že jsem neuměla dát odšťavňovač dokupy (prý jsem jednotlivé součástky dávala pořád naopak :D), což pro mě znamenalo, že se odšťavňovač nezapnul, takže jsem měla smůlu a u nás odšťavňoval hlavně Kuba :D.

PB212744

 

Vestavná kombinovaná parní trouba HSG636XS6

Tohle je můj highlight!! Tuhle troubu miluju a myslím, že jsem si lépe nemohla vybrat!

Má dotykový displej, celé menu v češtině a funkci EcoClean Direct, kdy nemusíte troubu drhnout, protože dokonale pohltí při pečení tuky.

Má tolik funkcí, že je nemůžu využít za celý život :). A co, že všechno umí?

 • 4D horký vzduch
 • horní a dolní ohřev
 • horní vzduch eco
 • horní a dolní ohřev eco
 • gril s cirkulací vzduchu
 • gril na velkou plochu
 • gril na malou plochu
 • program pro pizzu
 • spodní ohřev
 • intenzivní ohřev
 • pomalé vaření
 • předehřívání
 • sušení
 • udržování tepla
 • kynutí
 • rozmrazování
 • páru
 • regenerační ohřev
 • má teplotní sondu
 • funkci čištění
 • a taky má v sobě nespočet přednastavených receptů…

Co ocenil hlavně Kuba a pro mě je to pořád vzdálená budoucnost, je ovládání trouby přes Wi-fi, na troubě je to funkce Assist. Funkce Assist je vlastně automatické nastavení délky pečení, optimální teploty a druhu ohřevu. Pro příklad: Máte kus masa, který chcete upéct, ale nevíte na jak dlouho, aby byl dobře upečen a připraven – v troubě si pod funkcí Assist najdete druh masa, zadáte jeho část, váhu a dáte maso do trouby. O víc se nestaráte a až je upečeno, trouba na Vás zapípá.

V aplikaci, kterou si jednoduše stáhnete do mobilu, najdete všechny nabízené recepty, které jsou už přednastavené v troubě a najdete u nich i postup přípravy, což znamená i celý recept.

Pro mě a mé neustálé pečení je také skvělou funkcí kynutí těsta. Kdy si na troubě nastavím program na kynutí, do nádoby si naleju vodu, nastavím si teplotu kynutí, čas a je to…

Na spoustu funkcí u trouby ještě pořád přicházím, ale za mě je trouba prostě skvělá!

P8290932

P8290933

 

Nástěnný odsavač par Bosch DWK67IM60

A poslední spotřebič, který bych vám tady ráda představila je digestoř. Vybrala jsem si komínovou digestoř s menším rozměrem. Takže jsem zvolila 60 cm, protože mě 90 cm už přišlo trošku moc. Je to pěkný designový kousek. Ač jsem si původně představovala něco vzhledově „jemnějšího“, tak jsem si poměrně rychle zvykla.

Co bych chtěla opravdu ocenit je to, že je digestoř docela tichá, snadno se čistí a je dotyková, což mi vyhovuje oproti jiným, kdy jsem musela třeba se špinavýma rukama zapínat čudlíky.

Já jsem si ji nechala zapojit na odtahový režim. Je to údajně nejlepší možný způsob zapojení a pára z vaření jde přímo ventilační šachtou ven. U této digestoře je však i možnost zapojení s cirkulací vzduchu, ale je si třeba zvlášť dokoupit sadu pro cirkulaci.

P1053385

B.

2 komentáře: „O tom, jaké mám v kuchyni spotřebiče

 1. Dobrý den, mohla bych se, prosím, zeptat, zda máte zkušenost, jestli robot zvládá sekat ořechy(případně datle) např-na raw korpusy? Předem Vám moc děkuji. Martina

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s