Cukrářský kurz ve škole vaření Laboratorio

8BB1886E-B333-4184-A223-82AA7D59B1B5

Jednou za čas je fajn, dát si mother´s day-off a udělat si den, jak se říká, sama pro sebe. Někdo chodí na kosmetiku, někdo ke kadeřnici nebo na nákupy a já jsem si udělala výlet do Prahy na cukrářský kurz do školy vaření Laboratorio Scuola di Cucina.

Kurz vedl Josef Maršálek, který je podle mě Mistr cukrář a už delší dobu obdivuju krásné dezerty, které přidává na svůj Instagram. Byla jsem před kurzem dost nervózní, takže mě Prossecco a milé přivítání hned na začátku potěšilo a setřáslo ze mě počáteční nervozitu. Chvilku trvalo, než jsme se všichni sešli, ale po „pomalejším“ rozjezdu se začal kurz dostávat do pořádných obrátek :).

Josef se nám představil, představil nám i svou sestru (taky cukrářku :)), která s ním kurz vedla a řekl nám něco o dezertech, které budeme připravovat. Musím říct, že když jsem viděla, z kolika jednotlivých komponentů se dva dezerty skládají, tak jsem si říkala, že to v životě nemůžeme za těch 7 hodin kurzu stihnout…

8BB1886E-B333-4184-A223-82AA7D59B1B5

Připravovali jsme Choux buns s paté sablé, karamelizovaným lilkem s hořkou čokoládou, tonka krémem diplomat s rumem, želé agar mučenka a banánem, krémem z balsamika a karamelu, krystalizovaným tymiánem a sněhem z bílků.

AE4EC6AC-5479-4693-93F1-ACDFDC59037E

Druhým dezertem byly tartaletky s ganache z mléčné čokolády, mandarinky a olivového oleje, s karamelovým popcornem, korálovým piškotem, marinovaným pomerančem, se studenými kofola marshmallows, vanilkovým fudge, karamelizovanými arašídy s chilli a s kaviárem s mandarinkou.

To jsou dezerty co :D? Někdo by si mohl říct, že je to holý nesmysl, připravovat něco „takového“… ale za sebe můžu říct, že všechno dohromady bylo chuťově tak sladěné, že to za výrobu všech těch komponentů stálo :). Za mě byly lepší Choux buns, ale to je tím, že já nejsem velký fanoušek tartaletek.

Atmosféra na kurzu byla uvolněná, dost jsme se nasmáli, také napracovali a já jsem odcházela se skvělým pocitem a nabitá energií, protože když děláte s Josefem, tak Vám neskutečně dobije baterky. Dlouho jsem nepotkala tak inspirativního a energii sršícího člověka, jakým je on.

188D1915-C57F-4DDE-814D-3FCE79824EE4

Chtěla bych poděkovat Laboratoriu za pozvání na kurz a za krásně strávený čas. Pokud sami přemýšlíte, jestli kurz navštívit, nebo jaký dárek věnovat svým nejbližším, tak si myslím, že kurz vaření je skvělá volba a super zážitek :).

B.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s