Čokoládové košíčky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tento dezert, ač se může zdát pracný, tak není :). Určitě si na něm pochutnáte a koukněte, jak skvěle vypadá. Košíčky můžete naplnit a ozdobit prakticky čímkoliv, na co máte právě chuť.

RECEPT a co na něj budete potřebovat

Na košíčky
100 g hladké mouky
20 g moučkového cukru
50 g povoleného másla
špetku soli
1 žloutek
15 ml studené vody

Na náplň
180 g čokolády na vaření (alespoň 50%)
15 g medu
40 g másla
200 ml smetany 33%

Na meringue
3 bílky pokojové teploty
200 g cukru krupice

POSTUP

  1. Nejprve si připravte těsto. Do mísy si dejte mouku, máslo, cukr, sůl a vejce a vše důkladně propracujte do těsta, poté ho dejte do lednice na cca 45 minut.
  2. Po 45 minutách si rozpalte troubu na 170 °C, vytáhněte si těsto z lednice a připravte si formu na košíčky nebo na tartaletky. (pokud košíčky nemáte, použijte klidně formu na cupcake vyložené papírovým košíčkem)
  3. Těsto si uždibujte a natlačte ho do formiček tak, aby těsto bylo až k hornímu okraji formy.
  4. Těsto na dně propíchejte a pečte cca 16 minut. Po upečení nechte košíčky 5 minut odpočinout a poté je z formiček vyklopte.
  5. Krém si připravte tak, že do větší mísy nalámejte čokoládu, přidejte máslo a med. V menším kastrůlku si zahřejte smetanu a až začne bublat, tak ji stáhněte z plotny a zalejte s ní čokoládu. Vše míchejte, dokud se čokoláda nerozpustí. Poté ji plňte do připravených košíčků.
  6. Košíčky s čokoládou dejte alespoň na 2 hodiny do lednice.
  7. Před podáváním si připravte bílkové meringue. Oddělte si bílky od žloutků (bílky dejte do větší mísy, ve které je budete šlehat nad parou) a k bílkům přidejte cukr. Dejte si do kastrolu vařit vodu a až začne bublat, tak na kastrol položte mísu a bílky šlehejte 3 minuty. Poté je stáhněte z plotny a šlehejte další 4 minuty.
  8. Meringue dejte do zdobícího sáčku a ozdobte jim košíčky. Pokud máte flambovací pistoli, tak je oflambujte, pokud ji nemáte, tak si rozpalte troubu na 120°C a nechte košíčky 30 sekund v troubě nebo dokud nezačnou „chytat“ barvu (v „prostředním patře“).

B.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s